Zajmujemy się profesjonalnym odpluskwianiem mieszkań w Łodzi i okolicach. Wybierając usługi dezynsekcji naszej firmy, otrzymują Państwo gwarancję skutecznej likwidacji populacji pluskiew. Nasi pracownicy posiadają ogromne doświadczenie w branży oraz cieszą się zaufaniem wśród klientów. Zlecając nam zwalczanie pluskiew w swoim domu, mogą być Państwo pewni, że usługa zostanie wykonana solidnie.
Dlatego warto skorzystać z naszych usług:
- bezpieczne odpluskwianie mieszkań
- 2-miesięczna gwarancja usunięcia pluskiew
- atrakcyjne ceny
- likwidacja wszystkich pluskiew jednym zabiegiem, bez ponoszenia dodatkowych kosztów
- szybkie i terminowe wykonanie usługi
- dyskrecja
- SKUTECZNOŚĆ
Pluskwy domowe, zwalczanie pluskiew
Pluskwy domowe, sprawcy czerwonych śladów ugryzień na ciele, są insektami z rodziny Cimicidae oraz hematofagiem – żywią się krwią innych organizmów. Dorastają do około 5 mm długości, są koloru od jasnoczerwonego do brązowego, mają owalne, zwężające się ku przodowi, spłaszczone ciało, pokryte licznymi włoskami.
Największa aktywność pluskwy przypada na noc, tuż przed świtem, kiedy potencjalna ofiara śpi. Wystarczy jej kilka minut na dotarcie do celu i nasycenie swojego głodu. Z reguły proces odżywiania odbywa się co kilka dni, aczkolwiek insekty te przystosowane są do pozostania bez posiłku nawet do kilkunastu miesięcy.
Tępienie pluskiew nie należy do najłatwiejszych czynności. Często wychodzi się z założenia, że po pewnym czasie owady umrą z głodu, co jest błędem. Są to ciężkie do usunięcia pasożyty, których trudno jest się pozbyć przy użyciu domowych metod, dlatego zalecamy zwalczanie pluskiew z użyciem środków specjalistycznych.
Pluskwa domowa (Cimex lectularius L.)
Pluskwy w Łodzi
Żyją w środowisku ludzkim, chowają się w szczelinach, pęknięciach i szparach. Chętnie przebywają w łóżkach, meblach tapicerowanych, a nawet pod parkietem lub pod tapetami. Mowa tu o pluskwach. Najczęściej pojawiają się nagle i niespodziewanie, a wytępienie ich jest trudne. Bez wsparcia ze strony doświadczonej ekipy może okazać się to niemożliwe.
Czym są pluskwy?
Pluskwy są czerwono-brązowymi, bezskrzydłymi owadami o owalnym kształcie. Mają długość około 5-7 mm. Swoim wyglądem, jak i zresztą rozmiarem, przypominają pestkę jabłka. Poruszają się na trzech parach cienkich odnóży zakończonych pazurkami. Ich głowa jest krótka, ale szeroka, a na niej znajdują się duże oczy i wyraźnie widoczne 4-segmentowe czułka.
Pluskwy żywią się krwią ludzi. Ich ugryzienia są dość charakterystyczne, ponieważ przybierają postać kilku lub więcej czerwonych plamek.
Skąd biorą się pluskwy?
Pluskwy mogą pojawić się nawet w tych domach, w których w sposób szczególny dba się o porządek, ponieważ czystość nie ma tu żadnego znaczenia. Jedyne, co mają wspólnego z porządkami, to fakt, iż regularne sprzątanie pozwoli prędzej czy później je zauważyć.
Pluskwy możemy przynieść do domu sami, nawet o tym nie wiedząc, na przykład z bagażem.
Owady te chętnie pomieszkują w hotelach (nawet 5-gwiazdkowych), hostelach, schroniskach, akademikach, a także w szpitalach.
Ponadto istnieje ryzyko przeniesienia ich do domu wraz z używanymi meblami nabytymi po okazyjnej cenie.
Pluskwy mogą być obecne w tramwajach, autobusach i pociągach. Jeżeli podróżujemy komunikacją miejską, może i nam przydarzyć się niemiła niespodzianka. Kina, teatry i muzea też są miejscami, w których pluskwy mogą przebywać i stamtąd są zupełnie nieświadomie transportowane do domów miłośników dobrych filmów, przedstawień i sztuki.
Po czym poznać, że w domu są pluskwy?
O obecności pluskiew w domu mogą świadczyć przede wszystkim widoczne gołym okiem żywe lub martwe pluskwy. Na to samo będą wskazywać plamy krwi widoczne na pościeli. Może to być właśnie krew strawiona i wydalona przez pluskwy.
Gdy ilość pluskiew jest już duża, w pomieszczeniu daje się wyczuć mdłą, słodką woń, nieco przypominającą zapach migdałów.
Ostatecznym dowodem na to, że w mieszkaniu faktycznie znajdują się pluskwy, są znamienne ugryzienia na ciele człowieka. Widząc kilka małych śladów usytuowanych obok siebie, można mieć pewność, że pluskwy zadomowiły się już na dobre.
Sądząc po tym w jaki sposób pluskwy pojawiają się w domach, możemy śmiało stwierdzić, iż posiadanie ich absolutnie nie jest powodem do wstydu. Najważniejsze jest to, aby w odpowiedni sposób im przeciwdziałać, a przede wszystkim jak najszybciej się ich pozbyć.
Usuwanie pluskiew Łódź
Jeśli masz w domu pluskwy lub podejrzewasz, że możesz je mieć, skontaktuj się z nami i sprawdź jak możemy Ci pomóc. Usuwanie pluskiew to nasza specjalność. Usługę tę świadczymy od wielu lat. Posługujemy się wyłącznie skutecznymi, sprawdzonymi metodami. Obsługujemy klientów na terenie całej Łodzi i w województwie łódzkim.
Vermin – Zwalczamy pluskwy już od wielu lat – szybko i skutecznie.
Wszystko o pluskwach
Występowanie pluskiew
Pluskwy gnieżdżą się przeważnie w pobliżu miejsc spania człowieka. Są to trudno dostępne szczeliny łóżek zarówno metalowych jak i drewnianych, otwory i szpary w ścianach oraz w meblach. Można je spotkać także pod listwami oraz pod podłogą. Pluskwy unikają światła, atakują w nocy. Jeśli problem z pluskwami określić można umiarkowanym, trudno dostrzec je w ciągu dnia.
Kiedy mieszkanie jest mocniej zapluskwione, można zauważyć tego objawy:
- pluskwy pozostawiają ślady w postaci brunatnych, trudnych do usunięcia plamek
- specyficzny zapach spowodowany wydzieliną gruczołów mieszczących się na tułowiu pluskwy
- pościel może być zakrwawiona, bo pluskwy żywią się krwią człowieka
- owady dorosłe oraz larwy i jaja można znaleźć pod tapetami, boazerią, za obrazami, lustrami, w złączach mebli, narożach szaf, a najczęściej w spojeniach łóżek
Wygląd, budowa pluskiew
Ciało pluskwy jest spłaszczone, ciemnobrązowe, jajowate, zwężające się ku przodowi. Ma 4-5mm długości, 3-4mm szerokości. Samica jest nieco większa i bardziej okrągła od samca.
Głowa jest czworograniasta, oczy czarne, czteroczłonowe czułki.
Narządy gębowe są przystosowane do nakłuwania skóry i wysysania krwi.
Odwłok zbudowany jest z 7 segmentów.
Pluskwa pozbawiona jest skrzydeł, które w warunkach pasożytniczego życia nie są jej potrzebne.
Rozwój pluskiew
Pluskwy żyją 1-2 lata. W temperaturze pokojowej rozwój trwa 7-10 tygodni.
Samica pluskwy składa białoperłowe jaja, które przykleja do podłoża lepką wydzieliną. W ciągu życia samica składa 250-500 jaj (średnio po 3-4 jaja dziennie, maksymalnie około 12).
Wykluta z nich larwa jest podobna do postaci dojrzałej, z tym że jest bardzo mała i prawie przeźroczysta (przez zewnętrzne powłoki widać przewód pokarmowy). Po nassaniu staje się czerwona. W ciągu trzech dni krew w jej przewodzie ulega hemolizie i strawieniu – wówczas owad stopniowo ciemnieje aż do barwy ciemnobrązowej.
Odżywianie się pluskiew
Pluskwy nakłuwają skórę w najcieńszych miejscach i ssą krew nie z żył, lecz z naczyń włosowatych. Trwa to około 15 minut. Pluskwa każdorazowo może wyssać krew o wadze dwukrotnie wyższej od ciężaru własnego ciała. Pobieranie krwi powtarza się co 1-2 doby. Samice pobierają krew częściej i w większych ilościach niż samce, ponieważ jest im potrzebna do produkcji jaj.
Larwy są zdolne do ssania krwi już po kilku godzinach po wykluciu. Obserwacje wykazują, że pobranie krwi jest warunkiem przejścia każdego następnego linienia. W ciągu życia larwy linieją 6-krotnie. Larwy, które nie znalazły żywiciela są w stanie przetrwać do 150 dni bez posiłku (choć ich rozwój ulega zahamowaniu), natomiast dorosłe osobniki znacznie dłużej.
Zdjęcie pluskwy zrobione przez naszego klienta
Ukłucia przez pluskwy
Ukłucia są prawie bezbolesne, gdyż w czasie ssania, pluskwy wpuszczają do ranki znieczulającą wydzielinę gruczołów ślinowych, która jednocześnie zapobiega krzepnięciu krwi. Jednak po upływie od kilku minut do kilku godzin od chwili ukłucia, zależnie od wrażliwości skóry, wydzielina ta zaczyna działać drażniąco, powodując swędzenie i pieczenie. W miejscu ukłucia powstają białawe pęcherzyki, które finalnie przyjmują postać czerwonych plamek.
Powstałe ślady na skórze są często niewłaściwie diagnozowane przez dermatologów jako zmiany alergiczne. Rozdrapywanie tych miejsc poskutkuje powstaniem ran. Ludzie z wrażliwą skórą boleśnie odczuwają następstwa ukłucia pluskwy.
W praktyce nie stwierdzono zależności pomiędzy skupiskiem chorób, a plagowym występowaniem pluskiew. Natomiast w warunkach laboratoryjnych udowodniono możliwość przenoszenia drobnoustrojów chorobotwórczych przez pluskwy.