OZONOWANIE ŁÓDŹ - OZONOWANIE POMIESZCZEŃ - vermin.com.pl

Świadczymy kompletne usługi ozonowania pomieszczeń na terenie Łodzi oraz całego województwa łódzkiego.

Gdzie warto stosować ozonowanie pomieszczeń?

 • w biurach
 • w mieszkaniach i domach jednorodzinnych
 • w magazynach
 • w zakładach produkcyjnych
 • w salonach fryzjerskich, kosmetycznych
 • w pubach i restauracjach
 • w gabinetach lekarskich
 • na siłowniach
 • na basenach

Ozonowanie – nie tylko odkażanie

Ozonowanie jest szybkim i skutecznym sposobem usunięcia wszelkiego rodzaju drobnoustrojów, skutkuje uzyskaniem sterylnego powietrza w pomieszczeniu poddawanemu ozonowaniu – w tym sterylnych powierzchni podłóg, wykładzin, ścian oraz wszystkich przedmiotów.
Można w ten sposób zlikwidować wirusy na ozonowanej powierzchni. Sterylność i świeżość, uzyskane w drodze ozonowania, są również istotne dla osób cierpiących na alergię, dzieci skłonnych do częstych chorób układu oddechowego, czy ludzi starszych.

Ozonowanie pomaga też tam, gdzie we znaki dają się zapachy pleśni, stęchlizny itp. Ten ekologiczny zabieg nie maskuje nieprzyjemnych zapachów, ale je usuwa. Należy wspomnieć, że poprzez działanie ozonu jesteśmy w stanie pozbyć się takich mikroorganizmów jak grzyby, bakterie czy wirusy, a także ograniczyć rozwój uczulających alergenów, jakimi są roztocza.

Ozon to gaz zbudowany z trójatomowych cząsteczek tlenu, o orzeźwiającym zapachu i niebieskawej barwie. Jest jednym z najskuteczniejszych środków dezynfekujących. Działa bakteriobójczo i jest 50 razy skuteczniejszy i 3000 razy szybszy w działaniu niż chlor. Ozon jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i życia.

Do ozonowania wykorzystujemy specjalistyczne urządzenia – generatory ozonu. Posiadamy ozonatory o różnej wydajności i mocy przerobowej, dzięki temu jesteśmy w stanie ozonować powierzchnię w każdym wymiarze i wielkości.

NASZE OZONATORY

Trioxygen 10

ozonator 1

Trioxygen 20

ozonator 2

Trioxygen 40

ozonator 3

Sterylis VS1200

ozonator 4

Ozonowanie mieszkań

Ozonowanie to innowacyjna metoda dezynfekcji powietrza, która staje się coraz bardziej popularna wśród właścicieli mieszkań. Ten proces polega na wprowadzeniu do pomieszczenia gazu ozonu (O3), który działa jako skuteczny środek dezynfekujący i neutralizuje wszelkie szkodliwe substancje w powietrzu.

Dlaczego warto ozonować mieszkanie?

Mieszkania są narażone na wiele czynników, które wpływają negatywnie na jakość powietrza. Są to między innymi: dym papierosowy, spaliny z samochodów, pyłki, alergeny, bakterie i wirusy, grzyby. Te szkodliwe substancje zanieczyszczają powietrze i powodują problemy z alergiami oraz wiele chorób układu oddechowego. Ozonowanie mieszkania jest doskonałym sposobem, by pozbyć się tych problemów i zapewnić sobie czyste, zdrowe powietrze.

Jak działa ozonowanie mieszkania?

Do pomieszczeń zostaje wprowadzony gaz ozonu. Ozon jest bardzo reaktywny chemicznie i szybko łączy się z innymi cząsteczkami w powietrzu. W ten sposób neutralizuje szkodliwe substancje oraz mikroorganizmy, takie jak bakterie, wirusy, grzyby, roztocza.
Po zakończeniu procesu ozonowania, w mieszkaniu na długo pozostaje czyste, świeże powietrze. Zapach po ozonowaniu jest bardzo przyjemny, można go porównać do tego obecnego po przejściu burzy.

Kiedy należy przeprowadzać ozonowanie mieszkania?

Ozonowanie mieszkania jest wskazane w kilku przypadkach:

 • po zalaniu mieszkania, co może prowadzić do powstawania pleśni i grzybów
 • w przypadku problemów z zapachami
 • dla osób z alergiami, astmą i innymi chorobami układu oddechowego
 • dla osób, które chcą zapewnić sobie czyste powietrze
 • w sytuacji gdy jeden z domowników przechodzi chorobę wirusową lub po przejściu choroby

Jak przygotować mieszkanie do ozonowania?

Przed przeprowadzeniem zabiegu ozonowania należy wynieść z niego wszelkie rośliny doniczkowe. Mimo, że ozon jest prozdrowotny i w wysokim stężeniu może jedynie podrażnić człowiekowi drogi oddechowe, roślinom może zaszkodzić. Należy wynieść z mieszkania rośliny i wprowadzić je z powrotem dopiero po unormowaniu się poziomu ozonu w powietrzu.
Zwierzęta domowe również muszą opuścić mieszkanie na czas przeprowadzenia zabiegu.
Żadne sprzęty elektroniczne nie muszą być przykryte. Ozonator nie wprowadza ozonu w postaci cieczy, także bez obaw można pozostawić w mieszkaniu telewizor, głośniki, komputer.

Po jakim czasie od zakończenia ozonowania można wrócić do mieszkania?

W zależności od powierzchni mieszkania, rozstawiamy odpowiednią ilość ozonatorów. Zatem w przypadku ozonowania mieszkania (duże powierzchnie, na przykład hali magazynowych ozonujemy znacznie dłużej), czas samego ozonowania zależny jest tylko od skali problemu, któremu chcemy zaradzić. W zależności bowiem od wspomnianej skali, różny jest docelowy poziom ozonu – stężenie ozonu jakie chcemy uzyskać.

Przy standardowym poziomie wprowadzonego ozonu można wrócić do mieszkania po dwóch godzinach od zakończenia zabiegu ozonowania. Po powrocie wskazane jest otworzenie okien na kilkanaście – kilkadziesiąt minut. Po tym czasie można już przebywać w mieszkaniu i cieszyć się dobrem, jakie daje ozon.

 

Lecznicze wykorzystanie ozonowania

Ozonowanie to proces, w którym cząsteczki ozonu są wprowadzane do pomieszczenia w celu dezynfekcji powietrza i usuwania z niego szkodliwych substancji chemicznych, mikroorganizmów, innych zanieczyszczeń. Ale nie tylko do powietrza się go wprowadza.
Ozon jest silnym oksydantem i utleniaczem, który reaguje z innymi związkami chemicznymi i neutralizuje je. Proces ten wykorzystywany jest w innych dziedzinach (nie tylko w dezynfekcji), jak na przykład oczyszczanie wody i leczenie chorób.

W medycynie ozon jest stosowany w leczeniu wielu schorzeń, takich jak choroby zakaźne, choroby autoimmunologiczne, choroby układu krążenia, nawet nowotwory.
W terapii ozonowej, ozon jest podawany do organizmu pacjenta w różnych formach – są to: krople, zastrzyki, kąpiele ozonowe, inhalacje. Ozon ma bowiem właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz pobudzające układ odpornościowy.

 

Ozonowanie powinno być przeprowadzane przez profesjonalną firmę, która ma odpowiednie doświadczenie oraz korzysta z wysokiej klasy sprzętu, a tylko taki pozwala uzyskać zamierzone stężenie ozonu.

Vermin – profesjonalne usługi ozonowania w Łodzi.
 

Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Rozumiem