ZWALCZANIE SZKODNIKÓW DREWNA ŁÓDŹ

Vermin wykonuje zabiegi dezynsekcji w celu zwalczania szkodników drewna (ksylofagów). Obszar, w którym działamy to Łódź, województwo łódzkie i okolice. Zabieg usuwania szkodników drewna w naszym wykonaniu jest skuteczny.

SZKODNIKI DREWNA, TĘPIENIE SPUSZCZELA I KOŁATKA

Owady atakują drewno, ponieważ znajdują w nim schronienie i pożywienie. Szkodniki z rodziny kózkowatych i kołatkowatych są liderami pod względem powodowanych szkód. Niszczą bezcenne dziedzictwo kulturowe, wszelkie drewniane elementy konstrukcyjne – na przykład więźby dachowe, jak również meble.

Spuszczel pospolity (Hylotrupes bajulus) – jest jednym z najgroźniejszych szkodników drewna. Potrafi swoim żerowaniem doprowadzić do kompletnego zniszczenia materiału. Zwalczanie spuszczela pospolitego i kołatka domowego jest szczególnie ważne ze względu na osłabianie przez nie elementów nośnych, co może skutkować zawaleniem się nawet solidnych konstrukcji drewnianych. Szkodniki drewna niełatwo jest wytępić.

Metody usuwania spuszczela i kołatka:

  • gazowanie – gaz wnika głęboko w strukturę drewna, dzięki czemu zabija larwy oraz dorosłe osobniki owadów – dezynsekcja metodą gazową wymaga czasu, a miejsce poddawane zabiegowi musi być zabezpieczone przed nieszczelnościami
  • opryskiwanie
  • żelowanie

Gazowanie uważamy za najskuteczniejszą metodę.

Walka ze szkodnikami drewna nie musi być trudna. Z naszą pomocą pozbędą się Państwo intruzów.

Szkodniki drewna Łódź

Korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Rozumiem